![]() |
|
Aviisin toimitukseen tuli palautetta uudelta yliopiston opiskelijalta, jolta oli evätty kaikille uusille opiskelijoille luvatut kuukauden ilmaiset Aamulehdet.
Lehden tilaajapalvelussa hänelle oli ilmoitettu syyksi se, ettei etu koske lainkaan perheellisiä opiskelijoita.
Aamulehti ja Tamy kuitenkin vakuuttavat, että ilmaiset lehdet kuuluvat yhtä lailla perheellisille kuin kaikille muillekin uusille opiskelijoille.
Ilmaistilausta ei kuitenkaan pysty tekemään puhelimitse, vaan ainoastaan palauttamalla opiskelijakortin noutamisen yhteydessä jaettu lahjakortti siinä ilmoitettuun osoitteeseen 30. lokakuuta mennessä.
Kuukauden ilmaiset Aamulehdet kuuluvat ensimmäisiin konkreettisiin esimerkkeihin Tamyn uudesta yritysyhteistyöstä. Aamulehden lisäksi Tamy on tehnyt yhteistyösopimuksen Tampereen seudun Osuuspankin kanssa.
Kommentointi on suljettu arkistosivulla.
Tampereen ylioppilaslehti Aviisi | Yliopistonkatu 60 A, 33100 Tampere | puh. 050-36 12 853
Sivujen ulkoasu: Seppo Honkanen