Tämä on arkistosivu.
Voit siirtyä Aviisin uudelle sivustolle tästä.
Hae Aviisin arkistosta.
 
Aviisi 14/2007
kansi

Tapahtui kaverille: In Bed with Madonna

Veljeni Janne tapasi pari vuotta sitten mökkipaikkakuntamme kesäjuhlilla skeittitytön, joka esitti musikaalissa Ozzy Osbournea ja Ville Valoa. Janne kutsui hänet jatkoille, joilla tyttö osoittautui kolmekymppiseksi kieltenopettajaksi, joka oli juuri saanut vakiviran eräästä yliopistosta. Nainen kertoi, että hänen isoisänsä oli argentiinalainen merimies, joka oli jättänyt vaimonsa pian sen jälkeen, kun oli kuullut tämän odottavan lasta.

Eihän tässä vielä mitään, mutta naisen isoisän serkku oli Juan Peron, Argentiinan entinen hallitsija, siis Evita Peronin isä. Juorulehtien mukaan Evita kummittelee Madonnan Notting Hillin kodissa.

Se taas tarkoittaa sitä, että teoria jokaisen ihmisen yhteydestä toiseen maapallolla asuvaan tai asuneeseen ihmiseen on totta - Madonnan kotikummituksen isä on satunnaisen mökkinaapurini isoisän serkku. Sehän tekee minusta ja Madonnasta melkein bestikset!

Jukka Peltonen

| More

LUKIJOIDEN KOMMENTIT (0)

Kommentointi on suljettu arkistosivulla.

Täytä kaikki lomakkeen kohdat.



Tampereen ylioppilaslehti Aviisi | Yliopistonkatu 60 A, 33100 Tampere | puh. 050-36 12 853
Sivujen ulkoasu: Seppo Honkanen


Aviisi Facebookissa
Aviisi Twitterissä
Tampereen yliopisto